Usługi Informatyczne Uniwersytetu Warszawskiego

Informacje o procesie migracji

Migracja poczty oznacza przeniesienie swojego konta z serwerów obsługiwanych przez system Zimbra na nową usługę działającą w oparciu o pocztę Google – GMail.

Czas trwania migracji uzależniony jest od tego czy i jak dużo maili trzeba przenieść z jednego systemu do drugiego. Przykładowo – migracja 8 gigabajtów poczty trwa ok. 12 godzin.)

W celu zlecenia migracji należy podać:

Po wybraniu tak w punkcie „czy przenosić zawartość skrzynki pocztowej?” migrator po założeniu konta rozpocznie przenoszenie maili do nowego systemu.

UWAGA: Od momentu założenia konta w usługach pocztowych Google cała poczta będzie trafiała tylko i wyłącznie na nowe konto.

Po wypełnieniu formularza i odczekaniu 15 min. można zalogować się do nowej poczty na stronie https://gmail.com. Jako login należy podać swój adres e-mail oraz hasło takie samo jakie było w systemie Zimbra.

Dostęp do starej poczty zostanie w chwili założenia nowego konta zablokowany, dlatego zalecamy zlecenie migracji w momencie w którym dostęp do archiwalnych maili nie będzie Państwu chwilowo (na czas migracji) potrzebny.

Nie można przerwać procesu migracji.

W razie problemów lub pytań prosimy o kontakt z Helpdeskiem poczty pod adres helpdesk@uw.edu.pl